O nas

13 2017-07-11 sesja jb sport miniJoanna Bielak – jestem absolwentką kulturoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, Instruktorem Rekreacji Ruchowej o specjalności pływanie (Dyplom Polskiej Akademii Sportu), Instruktorem Międzynarodowej koncepcji Halliwick (pływanie z osobami niepełnosprawnymi), Ratownikiem WOPR, Trenerem Personalnym oraz Doradcą Żywieniowym w sporcie amatorskim i zawodowym. Regularnie doszkalam się z dziedziny psychologii (tematyka pracy z lękiem u dzieci, zaburzenia SI, szkolenia pedagogiczne, psychodietetyka itp.). Ukończyłam również kurs WATSU Basic wspisany do WABA (Worldwide Aquatic Bodywork Association). WATSU to metoda pracy w ciepłej wodzie 1:1 wykorzystywana w topowych SPA na świecie. Łączy elementy głębokiej relaksacji, pracy na powięziach, zawiera elementy japońskiego masażu Shiatsu.

W 2016 roku założyłam firmę JB SPORT, która łączy wszystkie te dziedziny i pomaga wielu osobom pokochać ruch i zdrowy styl życia.


W wodzie pracuję z każdym- prowadzę zajęcia dla niemowląt od 3 miesiąca życia, uczę dzieciaki oraz dorosłych, gdzie górnej granicy wieku nie przewiduję. Mam doświadczenie w pracy z dziećmi ze spektrum autyzmu, zespołem Downa, zaburzeniami SI czy skrajnymi wcześniakami z ograniczeniami psychoruchowymi.

 

W swojej pracy stosuję podejście bliskościowe z poszanowaniem granic małych pływaków, moim zadaniem jest mądrze im asystować przy budowaniu relacji z wodą i “uczeniu się” jej. Dużą wagę przywiązuję do samoratownictwa, czyli umiejętności utrzymywania się na wodzie bez gruntu, samodzielnego wychodzenia na brzeg, rozkładania sił na głębokiej wodzie, chwytania się za dryfujące przedmioty itp.


Specjalizuję się w nauce pływania od podstaw oraz przełamywaniu strachu przed wodą. Nie zdarzyło mi się jeszcze nie nauczyć kogoś swobodnie i samodzielnie poruszać się w wodzie. Każdą osobę traktuję indywidualnie i układam pod nią program nauki. Nie boję się wyzwań i pracuję zarówno z osobami, które kiedyś realnie się topiły, jak i dziećmi, które nie radzą sobie na zajęciach grupowych lub boją się myć głowę pod prysznicem. Zdarzało mi się przez miesiąc moczyć tylko stopy z klientką, której lęk nie pozwalał na więcej (po tym czasie udało nam się kłaść samodzielnie na wodzie i przepłynąć kilka metrów), wywoływać poród (przenoszona ciąża) treningiem w wodzie (skutecznie!), rehabilitować kontuzje wykorzystując opór wody lub przygotowywać kogoś do amatorskich zawodów triathlonowych/open water.

 

Już w wieku 4 lat ubrana w fioletowy kostium i klapki w rozmiarze 21 szłam niepewnie brzegiem basenu trzymając za rękę tatę – również instruktora pływania i ratownika. Od tego czasu pokochałam wodę, a rodzinna anegdota mówi, że przez kilka następnych lat widząc morze czy jezioro zaczynałam się rozbierać.
Do dzisiaj udało mi się przepłynąć setki kilometrów, zdobyć kilkanaście medali w lokalnych zawodach i pójść do szkoły sportowej by… trenować lekkoatletykę. Mimo zmiany ‘branży’ przez 4 lata nie zapomniałam o korzystaniu z karnetu basenowego, co zaowocowało startem w triathlonie. Przez trzy lata byłam zawodniczką sekcji kolarstwa górskiego AZS UW, a największą frajdę sprawiało mi podróżowanie na rowerze. Zaliczyłam Norwegię (Nordkapp), Maroko (góry Atlas, Sahara), trzykrotnie Alpy z północy na południe oraz wyprawę do Peru na wysokość 4461 m.n.p.m. Nastepnie rower zamieniłam na motor, a teraz świat oraz wodę pokazuję mojemu
 prawie pięcio-letniemu synowi oraz 8-miesięcznej córce :) W sezonie wakacyjnym prowadzę rodzinne wyprawy offroadowe po świecie- możesz o nich poczytać na Facebooku: Family4x4

 

 


 

 

O firmie

 

07 2017-07-11 sesja jb sport miniJB SPORT to marka osobista budowana w duchu autentyczności. Wszystko co robię firmuję swoim nazwiskiem, więc możesz być przekonany, że wkładam w to dużo energii i serca i nie lubię tzw. ściemy.

 

NIE znajdziesz tu oklepanych tekstów typu:

Jesteśmy najlepsi w Krakowie (bo wychodzę z założenia, że sam możesz to ocenić)

W naszej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie (nie znajdzie. Możemy się ścierać osobowościowo lub mogą nie podobać Ci się metody mojej pracy. Chętnie polecę Ci znajomego trenera, który pracuje w inny sposób)

Nasz zespół tworzą wysokiej klasy specjaliści (jak wszędzie! mimo, że je posiadamy, chętniej niż certyfikatami podzielimy się z Tobą naszym indywidualnym podejściem czy doświadczeniem w pracy z tzw. ‘trudnymi przypadkami’)

Marka JB SPORT to gwarancja indywidualnego podejścia i rezygnacja z większych grup na korzyść dobrania odpowiedniego programu i tempa nauki/treningu, co powoduje dużo skuteczniejszą naukę i szybsze efekty. Stawiamy na kameralną i przyjazną atmosferę, z większością klientów jesteśmy ‘na ty’, znamy ich oczekiwania i styl życia. Godziny oraz miejsce odbywania się wszystkich treningów dobierane są pod klienta, możliwy jest również dojazd do Twojego domu. Zajęcia dla dzieci i poczatkujących dorosłych prowadzone są przez instruktora z wody. Używamy sprawdzonego sprzętu i zabawek dla dzieci.